Neden Hava Ulaşımı? PDF Yazdır e-Posta

İnsanların yemek, dinlenmek, giyinmek, iletişim gibi zorunlu ihtiyaçları vardır. Ulaşım da bunlardan biridir. Ulaşımın bir çok çeşidi vardır. Kara, hava, deniz vb... Hava ulaşımı, diğerlerine kıyasla biraz pahalı olmasına rağmen, yapılan yolculuklara harcanan zamanı diğerlerine kıyasla çok büyük miktarda kısalttığından tercih edilme oranını artırıyor. Bu sebepten hava ulaşımı gerek konfor, gerek güvenlik yönünden son hızla gelişmektedir.

 

Bir çok insanın korkularının aksine hava ulaşımı kara ulaşımından çok daha güvenilirdir ki bunu şu şekilde açıklayabiliriz: Dünya sağlık örgütü verilerine göre her yıl trafik kazalarında ortalama 1 milyon 250 bin civarında insan hayatını kaybediyor. Bu sayı ülkemizde 10 bin kişi olarak belirtiliyor. Buna karşılık olarak son 38 yılda yapılan uçuşlarda gerçekleşen kazalarda ölen yolcu sayısı 21.259 kişi, son 10 yıldaki kazalarda ölenlerin sayısı ise 6.156'dır. Yapılan bir araştırmaya göre 1 yılda arı sokmasından hayatını kaybeden insanların sayısı, uçak kazalarında kaybedenlerden daha fazladır...

Hava ulaşımı ülkemizde, iyileşen ekonomik durum, ilerleyen teknoloji ve artan rekabet sayesinde hızla gelişmektedir. Özellikle son yıllarda ucuzlayan uçak biletleri ile hava ulaşımı, ülkemizde de en çok tercih edilen ulaşım şekillerindendir. Türk markalı hava yolu operatörleri, dünya standartlarında kaliteye sahip olup, zirve yarışında üst sıraları zoralamaktadırlar.

Özetle "Neden hava ulaşımı?" diye soracak olursak;

* Daha güvenli 
* Daha hızlı
* Daha konforlu      
* Daha ucuz     
* Daha kaliteli
cevaplarını vermemiz hiç te yanlış olmayacaktır...

İyi uçuşlar...

Ahmet Fatih Gülgü
Esenboğa Hava Limanı
THY Teknik A.Ş.
Uçak Bakım Teknisyeni

 

Yorumlar  

 
+2 # deniz 11-04-2012 16:10
güzel bir yazı olmuş....
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # profile 01-11-2018 13:11
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Menü


Üye PaneliZiyaretçi Sayacı

mod_vvisit_counterBugün :109
mod_vvisit_counterDün :174
mod_vvisit_counterBu Hafta :800
mod_vvisit_counterBu Ay :283
mod_vvisit_counterToplam1144414
Şu anda 17 konuk çevrimiçi
The S5 Ultimate Drop Down is back! Use this drop down to wow your viewers and give them a truly unique visit when they come to your site! This is a great way to organize your data and free up valuable advertising space on your site. Simply publish any module to the positions drop_down_1, drop_down_2 or drop_down_3 and the S5 Ultimate Drop Down will automatically appear.

Featues:

  • Set your own drop down speed
  • Contains module positions drop_down_1, drop_down_2, drop_down_3
  • Auto adjust to the height of your content
  • Set your own open and close text
  • Fully powered by S5 Effects
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz